AKTUALNOŚCI

Dziękujemy za współpracę

     Z przykrością informuję, iż w dniu 6 października b.r. rezygnację z funkcji członka zarządu Krajowej Izby Gospodarczej Taksówkarzy TAXI złożył Pan Stanisław Gumiński. Ciężka choroba znacznie go ogranicza i uniemożliwia mu dalsze pełnienie  tych obowiązków.
Wielka szkoda, gdyż Pan Stanisław jest jednym z najaktywniejszych i najskuteczniejszych działaczy społecznych na rzecz środowiska taksówkarzy. Jest osobą bardzo Izbie oddaną.

     W imieniu całego Zarządu bardzo dziękuję Panu Stanisławowi za dotychczasową współpracę. Mamy nadzieję,

...czytaj dalej

Stanowisko KIGT Taxi w sprawie protestu taksówkarzy w KrakowieKrajowa Izba Gospodarcza Taksówkarzy Taxi, konsekwentnie, nie popiera formy prowadzenia dialogu przez protesty i strajki.

Znając i rozumiejąc problemy naszej branży taxi, popieramy postulaty różnych organizacji dotyczące walki z tak

...czytaj dalej

katalog.inforam.pl

Katalog stron

Darmowy katalog stron

Archiwalne wiadomości ze strony KIGT TAXI

Uber ponad prawo?

Niedawno firma Uber zgodnie z zapowiedzią weszła na rynek Polski. Uber to jest amerykański start-up założony w 2009 roku w San-Francisco. Polega on na tym, że kierowca się rejestruje i ściąga sobie na smartphone ich aplikacje. Przypadkowy pasażer może drogą SMS-ową lub internetową zamówić sobie kierowcę zarejestrowanego w Uber, obliczając wówczas koszt podroży oraz ze swego telefonu może śledzić gdzie zarezerwowany samochód się znajduje. Opłatę pasażer realizuje za pośrednictwem danych karty bankowej. Klient również może obliczyć koszty podróży w aplikacji, która działa na takich samych zasadach jak taksometr. Wydaje się wygodne ale jednak wzbudza sporo kontrowersji.

W Polsce żeby zostać taksówkarzem trzeba uzyskać licencje oraz nadać zaświadczenie o niekaralności. Pasażer wsiadając do taksówki wie, że jest ubezpieczony też może być pewnym, że samochód jest sprawny i zadbany, a kierowca nie jest złoczyńcą i na pewno nie jest pijany lub pod wpływem innych środków. czytaj dalej